Certyfikaty

CERTYFIKATY – JAK DBAMY O JAKOŚĆ PRODUKTÓW?

Nasze poduszki PHYSIO są stale monitorowane i testowane pod względem bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo i uśmiech naszych odbiorców, dzieci, mam, babć i wujków to dla nas największa nagroda. Dlatego tworząc przyjazne środowisko dla noworodków, pacjentów szpitalnych, obecnych i przyszłych mam oraz ludzi starszych – dbamy o najdrobniejsze szczegóły. Jak i gdzie to robimy?

DEKLARACJA ZGODNOŚCI TÜV NORD – CEBUSZKA® PHYSIO FLEXI

Nasze poduszki wielofunkcyjne PHYSIO w wersji FLEXI zostały uznane jako Wyrób Medyczny Klasy I zostały także poddane Weryfikacji Deklaracji Zgodności Wytwórcy przez TÜV NORD Polska. Celem takiej oceny jest potwierdzenie, iż deklaracja wytwórcy oparta jest na kompletnych dokumentach gwarantujących jakość wyrobu, a co za tym idzie zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa. Usługa świadczona przez TÜV NORD Polska oparta jest na wymaganiach Dyrektywy 93/42/EEC. Elementami podlegającymi ocenie są m.in.: ocena danych klinicznych, zarządzanie ryzykiem, deklaracja zgodności, etykiety, instrukcja użytkownika, przewidziane zastosowanie, biokompatybilność.

Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 to znany na całym świecie, niezależny system testowania i certyfikacji surowców, półproduktów, materiałów pomocniczych i gotowych wyrobów tekstylnych na wszystkich poziomach przetwarzania. Analizy przeprowadza się w niemieckim instytucie badawczym Hohenstein w Bönnigheim, a certyfikaty odnawiane są każdego roku. Testy sprawdzają obecność: metali ciężkich, pierwiastków chemicznych i lotnych substancji w komponentach, takich jak drukowana folia PVC (wykorzystywana do produkcji przewijaków czy termoopakowań dla niemowląt) i polistyrenowych mikroperełek (wypełnienie poduszek).

Regularnie przeprowadzamy testy naszych produktów w KOMAG INSTITUTE OF MINING TECHNOLOGY. Oceniamy zgodność produktów z wymaganiami opisanymi w normach zharmonizowanych z ogólną dyrektywą nr 2001/95/ WE o bezpieczeństwie wyrobu. Akredytowane Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska KOMAG analizuje produkty zgodnie z wymaganiami polskich norm.

BUREAU VERITAS jest światowym liderem w zakresie usług testowania, inspekcji i certyfikacji (TIC). Bezpieczeństwo i jakość to podstawowe kwestie dla wszystkich rodziców. Dlatego dbamy o najwyższą jakość naszych produktów. Regularnie sprawdzamy ich bezpieczeństwo i zgodność z normami bezpieczeństwa i jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium